Wszystko na temat pracy jako kierowca Uber
Posiadacze prawa jazdy, którzy lubią kontakt z drugim człowiekiem, często rozważają podjęcie zatrudnienia w charakterze kierowcy Ubera. Wielu kierowców, którzy zdecydowali się na pracę jako kierowca Uber, chwali sobie elastyczny grafik, który bez trudu można połączyć z innymi aktywnościami zawodowymi, bądź też zajęciami na uczelni. Ważnym czynnikiem motywującym do zatrudnienia się w danej firmie jest również kwestia pieniężna, czyli wysokość osiąganego wynagrodzenia.
Jak zostać kierowcą Uber?
Uber działa w naszym kraju od kilku lat, przez ten czas weszła w życie ustawa Uber Lex, na mocy której każdy kierowca musi być w posiadaniu licencji oraz mieć specjalnie oznaczony pojazd. Kierowca Ubera w świetle aktualnych przepisów musi być pełnoletni oraz być posiadaczem prawa jazdy od co najmniej roku. Kierowca nie może być osobą karaną, musi mieć dowód osobisty oraz wyrobić zdjęcie profilowe.
Więcej informacji na temat tego, jak zostać kierowcą Uber znajdziesz na stronie: https://onlygo.pl/blog/jak-zostac-kierowca-uber
Ile zarabia kierowca Uber?
Kwota, którą zarobi kierowca Uber zależy od paru czynników, Stawki są zmienne, kurs zależny od dnia, czy odbywa się w dzień powszedni, czy też w święto. Możemy tutaj zarobić do 40 złotych za godzinę, tak pokazują wyliczenia prowadzone przez operatora. Uber nie pozostawia kierowcy samemu sobie, cały czas dba, by pracownicy w trudnych momentach zdawali sobie sprawę, że mogą liczyć na kierownictwo. Wielu kierowców podejmuje się zatrudnienia jako kierowca Uber we współpracy z partnerem flotowym, co przyczynia się do wzrostu wynagrodzenia, gdyż Uber oferuje przy tego rodzaju rozliczeniu zniżki na paliwo. Chcąc być kierowcą Ubera, rekomendowane jest założenie własnej działalności, jednak nie jest to obligatoryjne. Reasumując, praca dla Ubera stanowi świetny patent na dodatkowy zarobek, jak i na podjęcie stałego zatrudnienia. Praca jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, chcących zdobyć pewne zatrudnienie na niepewne czasy. Najlepsi z najlepszych zarabiają kwotę 3000 złotych tygodniowo. Są to zarobki znacznie przewyższające aktualną średnią krajową.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zarobków kierowcy Uber odwiedź stronę: https://onlygo.pl/blog/ile-zarabia-kierowca-ubera
Jakie są wymagania auta na Uber?
Auto, które służy do pracy musi być w dobrym stanie technicznym, ponadto mieć na wyposażeniu zestaw naprawczy, koło zapasowe, odpowiednie oznakowanie, apteczkę medyczną, ważny przegląd. Kierowca, chcący poruszać się Uberem po stolicy musi mieć pojazd co najmniej z 2005 roku. W Szczecinie oraz Lublinie dopuszczony zostanie pojazd z 2007 r., zaś w stolicy Małopolski oraz Łodzi, Poznaniu, aglomeracji trójmiejskiej, we Wrocławiu, Poznaniu oraz na Górnym Śląsku z 2002 r. Auto musi zostać zarejestrowane na obszarze UE, jako pięciodrzwiowe, z kierowcą po lewej stronie. Należy być ubezpieczonym, w dowodzie mieć stempel taxi oraz wyciąg z licencji taxi.
Szczegółowe wymagania pojazdu ze względu na kategorię przejazdu dostępne są pod adresem: https://onlygo.pl/blog/uber-wymagania-samochodu
Jakimi cechami charakteru, powinien cechować się kierowca Ubera?
Praca w charakterze kierowcy Ubera jest ciekawym zajęciem, jednak kandydat powinien cechować się odpowiednim profilem osobowościowym. Kierowca powinien być otwarty, uprzejmy, miły, musi lubić ludzi, w związku z tym, że praca jest stresująca, musi być osobą o mocnej psychice, która trzyma nerwy na wodzy w trudnej sytuacji, a takie w tej pracy zdarzają się niejednokrotnie. Chcąc zarabiać bardzo dobre pieniądze, musimy przygotować się na pracę w weekendy, w porze nocnej, w święta. W tej pracy odnajdą się osoby, które doskonale znają miasto, wiedzą gdzie znajdują się objazdy. Obligatoryjna jest znajomość prawa przewozowego i ustawy o ruchu drogowym. Niezwykle w cenie jest znajomość obcych języków, gdyż z usług Ubera często korzystają klienci zagraniczni. Wielkim atutem dla kierowcy jest fakt, że może zweryfikować swoich klientów, co znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza w nocy, osoby korzystające z naszych usług przestają być anonimowe, my natomiast mamy swobodną głowę, nie musimy się zamartwiać, że trafimy na kogoś spod ciemnej gwiazdy. Korzyść osiągają dwie strony - kierowca, jak i pasażer, który też może zweryfikować swego przewoźnika.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.